Rubriigid
Blogi Majandus

Autorikaitse udustab maailma

Sisu loomine ja ristkasutamine on interneti üks põhiväärtusi. See on midagi, millega oleme harjunud ning, mis paneb mõtte liikuma. Tehnoloogia areng toob kaasa kiiruste kahanemise, ning sisu igavnemise. Tahad postitada endli kuid taustal paiknev torn, tuleb udutada või siis taust mustaks keerata. Esialgu on veel autorlus säilinud enese näole, kuid kirjaliku loata teiste näolappide avaldamisel tuleb tehnika appi, pakkudes nende udutamist.

Kas kogu see lõbus tehnoloogiasaavutus, kus reaalajas video pilti muudetakse on vaid selleks hea, et võimsaid nutiseadmeid müüa, ning nendes peituv jõud piditöötlusele suunata. Või siis lähitulevikus panna inimesed maksma kinnisvara omanikele taustal paiknevate objektide kujutamise eest. Tegid klõpsu, ning maksa Eifeli torni kujutamise eest oma pildil kuu- või näitamistasu. Kui ei taha maksta, siis uduta, ruuduta, või lõika välja.

Youtube pakkub juba sellist automaatset võimalust, kõik filmis olevad inimnäod udutada. Varsti koosneb kogu talletatav meedia udukogudest või siis väljalõigetest. Kuhu edasi?