Rubriigid
kodulehe haldus Tehnika

Etteütlus Google Translate abil

Mäletad koolipingist etteütlust, kus õpetaja dikteeris ja sina püüdlikult selle kirja panid. Nüüd saad Google Translate abil sama moodi teha nii vene, inglise kui ka veel nii mõneski suurrahva keeles. See on mugav võimalus luua tekste ka siis, kui näiteks kirillitsa klaviatuur arvutil puudub, või sa pole selles keeles just kõige väledam trükkal. Vali näiteks vene keel, kliki mikrofoni ikoonil ja lase jutul voolata. Google Translate tundis üllatavalt kiirest tekstist ära sõnad ja laused ning vigu dikteerimisel esines suhteliselt vähe. Samuti kirjutab Google sõnad õigesti, ehk siis ei pea muretsema õigekirja osas. Öeldes vene keeles ‘punkt’ paneb ta punkti lause lõppu ja alustab uut lauset suure tähega.

pilt_0001914

Selle funktsiooniga on näiteks koostatud Digitoe venekeelne sisulehekülg, kus ma teksti ja lauseehitust mitu korda erinevates versioonides arvutile hääldasin, kuni tulemus oli päris hea.  Samuti saad pärast lasta arvutil teksti ette lugeda vajutades kõlari nupule. Kuulates saad veenduda, et see mida dikteerisid kõlab nõnda nagu oled mõelnud.

Tõenäoliselt on tegu sama tehnoloogiaga, mille abil Youtube klippidele, millel puuduvad subtiitrid tekitatakse need automaatselt.