Rubriigid
Anddmeanalüüs Blogi Digitugi kodulehe haldus Majandus

Google Maps võib minna tasuliseks

Hiljuti sai justkui otsa Google kaartide vaba kasutamine, nüüd tuleb arendusliideses tekitada igale erineval kodulehele kuvatavale kaardile oma API. Kui see tegemata jätta, siis kaart küll esialgu toimib kuid varsti kuvatakse kaardile hall taust ja kiri ‘For development purpose only’, mis jätab klientidel suhteliselt halva mulje kodulehest.

Selleks tuleb seadistada kodulehele MAPS API Google arendajatele mõeldud konto alt. Kui kodulehe kaardi kasutus pole teab mis suur, siis selle API kasutuse eest maksma ei pea, kui külastus ületab 25000 külastust, siis hakkab Google selle eest raha küsima. Siinkohal mõned näited eri klientidele tehtud kaartidest, kuhu saab lisada ka näiteks liiklustihedus ja pinnavormid ning stiliseerida vastavalt maitsele.

Siin ka pisut statistikat paari kuu kaardi kasutamise hindadest. Keskmiselt on kaardile tehtud 2245 pöördumist, mis on läinud maksma pea kolm euri. Google annab kasutajale 200 dollarit vaba krediiti, ehk siis praktikas tulevad igakuiselt null arved.

Kui soovid oma kodulehe kaardirakenduse samuti seaditatud saada siis võta ühendust!