Rubriigid
Blogi

Kui kiiresti su koduleht avaneb?

Kodulehe avanemise kiirus on oluline külastusmugavuse osa, kui leht avaneb aeglaselt, siis ei pruugi külastaja sellega leppida ja otsib infot mujalt. Eriti on see probleemiks, kui vaadatakse lehte mobiiltelefonist ning tehakse seda EDGE abil, mitte 3G-ga.

Veebi avanemise kiiruse mõõtjaKuidas kontrollida, kui kiiresti kodulehekülg avaneb? Selleks on olemas veebiteenused, mis mõõdavad kodulehe avanemise aega eri riikidest ja toovad välja detailse graafikuna ülevaate, milliste kodulehe osade peale see aeg kulus.

Mis selle infoga peale hakata? Tee kodulehekülg kiiremaks, lülita sisse cache ning vaata üle kui suuri pilte su koduleht tegelikult näitab ja tee nad pisemaks. Näiteks oli mul esilehel pilt, mis täitis terve ekraani kuigi kodulehel kattis ta vaevu kaheksandiku esilehest. Lisaks oli taustapilt päris suur. Mõlemad pildid sõid veebilehe avamisel ära poole avanemise ajast ja lasid külastajal alla laadida megajagu andmeid. Cache teeb igast kodulehe leheküljest staatilise lehe, mille avamisel kuvatakse see staatiline leht ning ei pärita lehe infot veebiserveri andmebaasist.