Rubriigid
Digitugi Majandus Uudised

Univocuse koolitussüsteemist Äripäevas

Digitoe poolt kokku pandud ja igapäevaselt hooldatud koolitussüsteem on jõudsalt edasi arenenud. Liitunud on suuremad ostukeskused ning süsteemi edasimüügiga tegeleb G4S. Samuti valmistas Digitugi eelmise aasta lõpus kodulehe kohustuslikkoolitus.ee, mille alt Univocuse koolitusi edasi müüakse. E-koolituse valdkonna trendidest rääkis 21. jaanuari Äripäeva koolituslisas Univocuse tegevjuht Taavi Teets.

Kohustuslikud koolitused kolivad veebi. Koolitajatelt tellitakse kõige rohkem seadusandlusest tulenevaid koolitusi, milleks on on tuleohutusalane väljaõpe, töötervishoid ja tööohutus ning kaubanduses ka toiduhügieen. Kohustuslikkoolitus.ee koolitaja Taavi Teets ütleb, et suurtes kaubanduskeskustes tegutsevatele ettevõtetele on mugavaks lahenduseks e-kursused, mis on kokku pandud konkreetset keskust silmas pidades. Nii tagatakse töötajatele kiire ja tõhus väljaõpe. Teets lisab, et aastal 2008 osaleti pigem klassikoolitusel, kuid nüüd eelistatakse pigem e-õpet. 

“Aja mõiste on omandanud täiesti uue tähenduse ning tehnoloogia areng on loonud uued võimalused virtuaalse klassiruumi näol,” ütleb ta. Kuna töötajat ei tohi lubada töökohale enne, kui on läbi viidud tuleohtusualane juhendamine, aktiveeruvad tellijad enne aruannete tähtaega, auditite eel või peale järelevalveametniku visiiti.  Sellistel “nüüd ja kohe” vajadustel on e-õpe suureks abiks.  Praktika aga näitab, et neid koolitusi tellitakse pigem selle pärast, et linnuke kirjas oleks ja saaks töölepingu ametlikult vormistada.  Teets on veendumusel, et selline käitumine ei ole õige. “Töötaja ohutusalane harimine on tööandja panustamisviis,” on ta kindel ja juhib tähelepanu hiljutisele tulekahjule Dubais, kus pilvelõhkuja põlengus ei olnud mitte ühtegi hukkunut. 

Viide: Märksõnad on suhtlusoskus ja ajajuhtimine – Liis Konovalov, Äripäeva Koolitus lisa 21.01.2016

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga